Atelir
De unde 2B? în caz că se întreabă careva....Pe tot parcursul facultății de arhitectură dar și în timpul pregătirii pentru admitere cu toții am luptat sub același simbol "2B" - tipul de mină care era indispensabil instrumentelor de desenat....Nu aveai 2B, nu existai! - poate exagerat dar probabil cu toții am rămas la un moment dat în pană și am simțit emoția aia ce ne arăta cât de important era acest 2B pentru noi....